Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Gávea

flamengol.net

Gávea

Główną siedzibą Flamengo jest Gávea, gdzie trenuje większość sportowców klubu. W dniu 14 listopada 1931 roku, w drodze rozporządzenia 3.686, Flamengo dostał prawo do przeniesienia i posiadania ziemi Lagoa. Właśnie tam klub zbudował swój pierwszy stadion z drewnianym ogrodzeniem.

W dniu 28 grudnia 1933 roku, ówczesny prezydent José Bastos Padilha uiścił opłatę w wysokości 497 contos de réis, aby Flamengo mogło rozpocząć budowę stadionu w Gávea, który nosił nazwę Estádio José Bastos Padilha o pojemności 6 tys. widzów. Przy układaniu fundamentu stadionu, burmistrzem Dystryktu Federalnego był Pedro Ernesto, który został wyróżniony przy tej okazji. W dniu 10 stycznia 1935 roku, naciskany przez gminę, José Bastos Padilha ogłosił zakończenie budowy murowanej ściany wokół terenu, co było jednym z wymogów umowy zakupu nieruchomości. Jakiś czas później, Flamengo udało zainstalować instalację wodną, aby zawodnicy mieli prysznice w szatni, woda posłużyła także do podlewania trawy, a także instalację elektryczną.

W dniu 14 marca 1936 roku, zarząd klubu zatwierdził rozpoczęcie budowy trybun. Zebrano 500 contos de réis do komisji zakładowej utworzonej przez Mário Rebello de Oliveira, Manuel Joaquim de Almeida, Comandante Alberto Lucena, José Manoel Fernandes, Gustavo de Carvalho i Alejandro Baldassini, którzy zostali wynajęci do budowy. Gdy prace związane z budową stadionu szły pełną parą, to José Bastos Padilha zrezygnował z funkcji prezydenta klubu, tłumacząc, że jest zmęczony pięcioletnią budową stadionu. Nowym prezydentem Flamengo został Raul Dias Gonçalves, który dokończył budowę stadionu do końca swojego mandatu, który zakończył się w dniu 31 grudnia 1938 roku.

Inauguracja stadionu miała miejsce w dniu 4 sierpnia 1938 roku w meczu przeciwko Vasco, który zakończył się zwycięstwem 2:0 gości, a pierwszą bramkę na Gávea zdobył Niginho. Mimo porażki, wszyscy we Flamengo byli zadowoleni, że budowa stadionu w końcu dobiegła do końca.

Flamengo rozgrywało mniej istotne spotkania właśnie na Gávea, a ostatnia oficjalna gra miała miejsce w dniu 27 kwietnia 1997 roku, kiedy to Rubro-Negro wygrali 3:0 z Americano. Klub ma jednak w planach rewitalizację stadionu do pojemności 25 tysięcy, aby móc rozgrywać tam mecze o mniejszym znaczeniu i zainteresowaniu dla kibiców.

Zawodnik meczu

Gérson: Flamengo 2:1 Bahia

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
David Luiz cieszy się z trafienia, które zapewniło Flamengo wygraną 2:1 nad Bahią.
Video


Pomimo osłabienia, Flamengo walczyło do końca i odniosło zwycięstwo 2:1 nad Bahią.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX