flamengo.com.pl


Ceni: Najlepsze, na co mogliśmy liczyć

Flamengo rozegrał wspaniały występ w poniedziałkowym zwycięstwie 5:1nad Madureirą na stadionie Raulino de Oliveira we Volta Redonda i zasłużył na pochwałę trenera Rogério Ceni po meczu. Dla szkoleniowca, zespół ewoluował z większą intensywnością, stwarzając szanse i zdobywając bramki. Bramki w konfrontacji zdobywali Gabriel Barbosa (dwie), Gérson, Diego i Giorgian De Arrascaeta. Dzięki zdobytym trzem punktom, zespół osiągnął 19 punktów i odzyskał fotel lidera w Taça Guanabara.

Zadowolenie

"Trudno dokonywać analizy ze względu na różnicę w poziomie konkurencji. Był to lepszy niż poprzedni mecz, bardziej intensywny, z większymi szansami i większą liczbą bramek. To, co widzę, to znaczny wzrost w części fizycznej. Za nami czternaście dni pracy, które dodały energii. Wszyscy byli skupieni na dążeniu do zwycięstwa. Drużyna miała najlepszą postawę, na jaką mogliśmy liczyć."

Gabriel Barbosa i napastnicy Flamengo

"Osiąga ważny wynik (najlepszy strzelec Flamengo w XXI wieku - przyp. red.). Ma wyrazistą liczbę bramek, może marzyć o reprezentacji Brazylii. To nie jest referencja dziewiątka, ale dużo się porusza. Musi marzyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę swój wiek i potencjał. Tak jak Pedro w zeszłym roku. Muniz też się rozwija."

Czy nadal można coś ulepszyć?

"Zespół zawsze ma coś do ulepszenia, do poprawienia. Straciliśmy bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, co jest niezwykłe. Chociaż mieliśmy do czynienia z wysoką drużyną. Mamy co poprawiać. W miarę rozwoju gier mamy tendencję do stawania się silniejszymi. To grupa, która długo gra razem, z pewnymi zmianami."

Supercopa

"W zeszłym sezonie Palmeiras zdobył dwa ważne tytuły, Copa Libertadores i Copa do Brasil. Flamengo wygrał Brasileiro. Teraz jesteśmy w nowym sezonie. Palmeira jest silny, mamy szacunek. Mieliśmy już spotkanie z Palmeiras w Brasílii, a teraz mamy kolejną. To, co wydarzyło się w zeszłym sezonie, już się skończyło, teraz musimy napisać ponownie."

Dobra gra Arão przyczyniła się do odejścia Natana?

"Natan jest lewonożny, lubiłem go i widzę w nim potencjał. Ale klub musiał przyjąć zobowiązania. Moim życzeniem i kierunkiem było, aby został, ale była to konieczność. Obecny moment w futbolu jest trudny."

Vitinho na prawej obronie

"Muszę robić testy, aby zespół był jak najbardziej ofensywny, gdy wynik nie jest na naszą korzyść. W meczu przeciwko Internacionalowi zdjąłem Islę i umieściłem Évertona Ribeiro w tej roli. Musimy próbować. Filipe Luís był prawie trzecim obrońcą, Vitinho i Bruno Henrique, mieli głębię z Gabrielem i Munizem w środku. Wszystko jest testem dla opcji gry. Oczywiście Vitinho nie jest ekspertem na tej pozycji."

Palmeiras w niedzielę

"Znam dobrze Palmeiras. Nie znam dokładnie drużyny, która wyjdzie na boisko, dokąd Paulista została zatrzymana. Ale mamy dobre wyczucie, jak to gra. Tak jak Palmeiras zna Flamengo. Będziemy mieli okazję obejrzeć ich w środku tygodnia w Recopa."

  • dodał: MentiX
  • 06.04.2021; 07:11
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Giorgian De Arrascaeta: Flamengo 2:1 Internacional

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Mistrzowstwo na wyciągnięcie ręki, Flamengo wygrywa z Internacionalem i zostało liderem.
Video


Na kolejkę przed końcem Brasileirão, Flamengo obejmuje prowadzenie w tabeli i jest blisko mistrzostwa.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX