flamengol.net


Flamengo potwierdza powrót do treningów

Flamengo wydało w czwartek rano oficjalną notatkę o powrocie do treningów w Ninho do Urubu. Tekst mówi, że wszyscy czują się "bezpieczni i sprawni" dzięki protokołowi bezpieczeństwa przyjętemu przez klub. Miejska sekretarz zdrowia Ana Beatriz Busch potwierdziła w wywiadzie w czwartek rano, że wznowienie treningów nie jest dozwolone przynajmniej do 25 maja i przewidziano sankcje.

W środę władze miasta, po zdjęciach w Ninho do Urubu, poinformowały już podczas spotkania z przedstawicielami Rubro-Negro, że nie zaleca się powrotu do treningów. Ale w czwartek harmonogram został zachowany.

Dokument klubu podpisali wiceprezydent ds. piłki nożnej Marcos Braz, dyrektor sportowy, Bruno Spindel, trener Jorge Jesus, szef sztabu medycznego Márcio Tannure i piłkarze Flamengo.

Miejska sekretarz zdrowia Ana Beatriz Busch udzieliła wywiadu w czwartek rano i powiedziała, że ​​trening "fizyczny lub taktyczny" jest niedozwolony.

"Powrót do treningu, fizycznego lub taktycznego, nie jest jeszcze dozwolony, przynajmniej do 25 maja, kiedy będziemy ponownie omawiać sytuację. Lekarz Flamengo miał objąć przewodnictwo i powiedzieć nam, co się tam naprawdę dzieje. Dowiedzieliśmy się o wszystkim z prasy. Istnieją mechanizmy egzekwowania, które mają miejsce. Jesteśmy pewni, że Flamengo, które jest świetnym partnerem Rio de Janeiro, zastosuje się do reguły do ​​25 maja, kiedy znów będziemy rozmawiać." - powiedziała miejska sekretarz zdrowia Ana Beatriz Busch.

Oto oświadczenie Flamengo:

"Dyrektorzy, trenerzy i zawodowi sportowcy z Clube de Regatas do Flamengo pragną wyrazić swoją opinię na temat powrotu treningów piłkarskich w centrum treningowym George Helal.

Piłkarze i członkowie zaangażowani w codzienne życie Ninho do Urubu informują, że czują się bezpiecznie i mogą wznowić trening ze względu na protokół bezpieczeństwa i profilaktyki przyjęty przez Departament Medyczny Flamengo.

Protokół wprowadzono w życie zgodnie z najbardziej rygorystycznymi międzynarodowymi przepisami bezpieczeństwa. Pracownicy, piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego przeprowadzili testy z wynikiem negatywnym dla COVID-19, oprócz codziennego badania przez Departament Medyczny.

Centrum treningowe Flamengo ma niezbędny sprzęt, a także codzienną ścisłą higienę. Nie bez powodu klub przyjął 13 środków, aby wznowić treningi w zeszły poniedziałek (18).

Po ponownych badaniach i testach fizycznych następnego dnia trening został wznowiony w środę zgodnie z protokołem FERJ (Stanowa Federacja Piłkarska Rio de Janeiro). Warto wspomnieć, że dokument dotyczy zajęć na świeżym powietrzu. Dlatego grupy treningowe są rozmieszczone na boiskach Ninho do Urubu.

Wreszcie, zawodowi piłkarze i członkowie Flamengo wzmacniają swoje zrozumienie delikatnej chwili i są gotowi współpracować przy działaniach sprzyjających walce z koronawirusem i powrocie do treningu.

Z poważaniem,

Marcos Braz

Wiceprezydent ds.piłki nożnej

Bruno Spindel

Dyrektor sportowy

Jorge Jesus

Trener zespołu

Márcio Tannure

Kierownik sztabu medycznego

Zawodowi piłkarze z Clube de Regatas do Flamengo".

  • dodał: MentiX
  • 21.05.2020; 19:38
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Giorgian De Arrascaeta: Flamengo 2:1 Portuguesa

Ocena: 7,0
Zdjęcie tygodnia
Zawodnicy Flamengo cieszą z bramki Arrascaety, która zapewniła zwycięstwo nad Portuguesą.
Video


Bez obecności kibiców, Flamengo wygrało rzutem na taśmę z Portuguesą zdobywając gole w ostatnich minutach.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX