flamengo.com.pl

Flamengo szuka poprawy po przerwie reprezentacyjnej
Twitter Flamengo

Flamengo stoi przed scenariuszem, który niemal się powtórzył w tym sezonie. W nocy z czwartku na piątek Rubro-Negro zmierzą się z Red Bull Bragantino w pierwszym spotkaniu po listopadowej przerwie na mecze reprezentacyjne. W czerwcu obie drużyny spotkały się w pierwszej rundzie Brasileirão, także tuż po przerwie na mecze reprezentacyjne, a Braga wygrała 4:0. Teraz, pod wodzą Tite, klub z Rio de Janeiro dąży do poprawy w porównaniu do ostatniej konfrontacji z przeciwnikiem.

Nie tylko przeciwko Red Bull Bragantino, Flamengo miało trudności po przerwach na spotkania reprezentacyjne. We wrześniu Rubro-Negro mieli serię pięciu meczów bez porażki przed przerwą. Po powrocie przegrali 0:3 z Athletico Paranaense w Cariacica i ulegli w finale Copa do Brasil São Paulo.

Jednak powrót po ostatniej przerwie na mecze reprezentacyjne przyniósł dobre wspomnienia kibicom Rubro-Negro. Bezpośrednio po październikowych eliminacjach do Mistrzostw Świata Flamengo zmierzyło się z Cruzeiro w meczu, który był debiutem trenera Tite. Zwycięstwo 2:0 odwróciło niedawne słabe wyniki po przerwach i zapoczątkowało nową erę.

Półtora miesiąca później, Rubro-Negro chcą raz na zawsze pozbyć się wątpliwości po przerwach na mecze reprezentacyjne. W tym celu stawią czoła przeciwnikowi, który był poważnym problemem w innym okresie sezonu, ale w bardzo podobnej sytuacji.

Flamengo podejmuje Red Bull Bragantino na stadionie Maracanã w nocy z czwartku na piątek w zaległym meczu 30. kolejki Campeonato Brasileiro. To spotkanie będzie bezpośrednim starciem o czołowe pozycje w tabeli ligowej.

• dodał: MentiX
  • 20.11.2023; 21:08
  • źródło: lance.com.br