flamengol.net


Gustavo Henrique może nie zagrać w Supercopa do Brasil

Flamengo zabrakło czasu, aby uniknąć nieoczekiwanego problemu dla Supercopa do Brasil: Gustavo Henrique jest poza grą z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę, którą otrzymał będąc zawodnikiem Santosu w grze przeciwko Avaí. Obrońca został zawieszony na dwie gry, ale nie wystąpił tylko w jednej i nie jest do dyspozycji trenera Jorge Jesusa na spotkanie z Athletico Paranaense. Rubro-Negro udali się do Najwyższego Sądu Sprawiedliwości Sportowej (STJD) z prośbą o przekształcenie zawieszenia w środek społeczny.

Brazylijska Konfederacja Piłki Nożnej (CBF) potwierdza, że zawieszenie musi został spełnione w meczu pomiędzy mistrzami Brasileirão i Copa do Brasil. Flamengo nie będzie już mogło liczyć na Léo Pereirę, który pozostał w Rio de Janeiro, gdzie leczy uraz uda, dlatego próbuje uwolnić Gustavo Henrique, aby ten zagrał na środku obrony u boku Rodrigo Caio, który powraca z kontuzji. Jeśli były defensor Santosu nie będzie mógł zagrać, wówczas Matheus Thuler będzie opcją dla Mistera.

Gustavo Henrique ujrzał czerwony kartonik w wygranym spotkaniu Peixe nad Avaí we Florianópolis w 31. kolejce Brasileirão i odbył automatyczne zawieszenie na jedną grę, które następnie zostało przedłużone dwóch spotkań. Następnego dnia klub paulista uzyskał efekt zawieszający, który pozwolił obrońcy wystąpić w meczach do końca sezonu.

Sprawa trafiła do STJD w grudniu i kara została utrzymana. W obliczu tego scenariusza, Flamengo wejdzie w ten czwartek z prośbą o zamianę wyroku na środek społeczny (zapłata grzywny, darowizna podstawowych koszy żywnościowych lub cokolwiek, co zostanie uznane za właściwe). Decyzja musi zostać podjęta do piątku, aby defensor mógł grać.

Rubro-Negro uważają, że zmiana kary powinna wynikać z faktu, że czerwona kartka miała miejsce w rozgrywkach, które już się zakończyły, a Supercopa do Brasil to odrębne rozgrywki od Campeoanto Brasileiro.

Gustavo Henrique znalazł się na liście zawodników powołanych na niedzielne spotkanie w Brasílii. Jeśli jednak nie będzie mógł zagrać przeciwko Athletico Paranaense, to pojedzie z delegacją do Quito, gdzie Rubro-Negro zmierzy się z Independiente Del Valle w pierwszej grze Recopa Sudamericana.

Nawiasem mówiąc, sytuacja Gustavo Henrique jest podobna do sytuacji Gabriela Barbosy w rozgrywkach kontynentalnych. Napastnik otrzymał czerwoną kartkę w finale Copa Libertadores przeciwko River Plate i nie będzie mógł zagrać w Ekwadorze.

  • dodał: MentiX
  • 13.02.2020; 21:54
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gabriel Barbosa: Flamengo 3:0 Athletico-PR

Ocena: 9,0
Zdjęcie tygodnia
Bruno Henrique o noszach opuszcza boisko w meczu z Independiente Del Valle.
Video


Flamengo remisuje pierwszy mecz z Independiente Del Valle w Recopa Sudamericana.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX