flamengo.com.pl


Kontrakt z Torrentem podpisany

Domènec Torrent, były asystent Pepa Guardioli, po rozwiązaniu ostatnich nierozstrzygniętych problemów, w piątek w Barcelonie podpisał kontrakt z Flamengo. Hiszpan został wybrany do zastąpienia Jorge Jesusa, który odszedł do Benfiki.

Umowa będzie obowiązywać do końca kadencji prezydenta Rodolfo Landima, czyli do grudnia 2021 roku. Katalończyk i jego współpracownicy otrzymają za ten okres pensję w wysokości 2,25 mln euro.

To będzie druga praca Torrenta jako szkoleniowca, odkąd przestał być asystentem Pepa Guardioli. Wcześniej dowodził New York City FC w latach 2018-2019. We Flamengo będzie miał okazję pozbyć się łatki asystenta. W swojej karierze Dome pracuje również w klubach Palamós, Palafrugell i Gironie, zanim rozpoczął dziesięcioletnią współpracę z Guardiolą.

Do porozumienia między stronami doszło na początku tygodnia. Od tego czasu biurokratyczne szczegóły uniemożliwiły szybsze oficjalne potwierdzenie. Ostatnie dni zostały wykorzystanych do przeglądu umowy i rozwiązywania drobnych problemów przed podpisaniem.

Porozumienie w tydzień

Od flirtu po poważnego związku, ostatni tydzień był czasem wymiany spojrzeń i wielu rozmów. Pierwszy bezpośredni kontakt odbył się telefonicznie z wiceprezydentem ds. piłki nożnej Marcosem Brazem. Po spotkaniu w Madrycie w zeszłą sobotę, z udziałem także dyrektora wykonawczego Bruno Spindela, negocjacje rozpoczęły się we wtorek.

Negocjacje przeprowadzono we współpracy z agentem Carlosem Leite. Torrent dołączy do sztabu szkoleniowego trzech swoich współpracowników. Asystentem będzie Jordi Guerrero, a analitykiem wydajności Jordi Gris. Nazwisko trenera od przygotowania fizycznego nie zostało jeszcze zdefiniowane.

Zarząd inicjuje procedury biurokratyczne

Własne pragnienie Hiszpana, aby przyjąć projekt Rubro-Negro, przeważyło na korzyść Domèneca Torrenta. Jako pierwszy miał bezpośredni kontakt, wiedział, że Mengão będą jeszcze rozmawiać z innymi kandydatami, którymi byli Fernando Hierro, Carlos Carvalhal i José Peseiro.

Jednak żaden z nich nie zaangażował się jednak tak bardzo, jak Dome, który był zainteresowany utrzymaniem spuścizny po Jorge Jesusie i stopniowym dostosowywaniem swoich koncepcji gry do Flamengo. Władze nie chciały rezygnować z ofensywnego i agresywnego stylu gry.

Wraz z podpisaną umową, Flamengo rozpoczyna biurokratyczne procedury, aby Domènec i jego współpracownicy mieli zalegalizowaną sytuację na rynku pracy, aby wjechać do Brazylii. Tendencja jest taka, że przybędą do Rio de Janeiro w weekend.

  • dodał: MentiX
  • 31.07.2020; 16:04
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Rodrigo Caio: Flamengo 0:1 Atlético Mineiro

Ocena: 6,0
Zdjęcie tygodnia
Piłkarze Atlético Mineiro cieszą się po zdobytej bramce, która ostatecznie zapewniła im wygraną nad Flamengo.
Video


Na inaugurację Brasileirão, Flamengo przegrywa 0:1 z Atlético Mineiro po samobójczym trafieniu Filipe Luísa.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX