flamengo.com.pl


Lepszy bilans bramkowy niż wszystkie wielkie kluby Rio

Stwierdzenie Bruno Henrique o "innym poziomie" zostało zaadaptowane do poziomu piłki nożnej prezentowanego przez Flamengo w stosunku do największych rywali i te Campeonato Carioca nie jest inne. Pomimo porażki alternatywnej drużyny w klasyku przeciwko Fluminense, Rubro-Negro prowadzi i nadal może pochwalić się większą różnicą bramek niż gole strzelone przez pozostałe trzy duże kluby w Rio.

Ten wyczyn jest symboliczny i zwiększa radość fanów Flamengo w stronę fanów Botafogo, Fluminense i Vasco. Pierwsi mają osiem strzelonych bramek, ale Tricolor wciąż mają o jeden mecz rozegrany mniej. Cruz-Maltino z 13 bramkami zdobytymi w Taça Guanabara jest najbliżej dodatniego bilansu Flamengo, który wnosi 14 trafień na plusie.

Aby osiągnąć obecny bilans, zawodnicy Mengão zdobyli 18 bramek i stracił cztery. Z tych liczb osiem strzelił pierwszy zespół w dwóch ostatnich spotkaniach. Dodatkowo w międzyczasie podopieczni trenera Rogério Ceniego stracili jedną bramkę, w goleadzie 5:1 nad Madureirą.

Najlepszym strzelcem Flamengo z pięcioma trafieniami jest nadal Rodrigo Muniz, mimo grał w wyjściowej jedenastce, gdy zespół Maurício Souzy był w akcji. Gabriel Barbosa jest tuż za nim z trzema bramkami.

Teraz jednak uwaga skupiona jest na Supercopa do Brasil. Spotkanie przeciwko Palmeiras odbędzie się na stadionie Mané Garrincha w Brasílii.

  • dodał: MentiX
  • 06.04.2021; 19:05
  • źródło: lancenet.com.br
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Giorgian De Arrascaeta: Flamengo 2:1 Internacional

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Mistrzowstwo na wyciągnięcie ręki, Flamengo wygrywa z Internacionalem i zostało liderem.
Video


Na kolejkę przed końcem Brasileirão, Flamengo obejmuje prowadzenie w tabeli i jest blisko mistrzostwa.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX