flamengol.net


Maurício Gomes de Mattos wypisany ze szpitala

Dobra wiadomość dla Flamengo wśród chaosu wywołanego przez koronawirusa COVID-19. Po tygodniu spędzonym w prywatnym szpitalu Asa Sul w Brasília, wiceprezydent ds. ambasad i konsulatów, Maurício Gomes de Mattos został zwolniony do domu po pozytywnym wyniku na obecność koronawirusa COVID-19.

Maurício Gomes de Mattos opuścił szpital wczesnym piątkowym popołudniem. Wiceprezydent Rubro-Negro pozostał w szpitalu w celu leczenia zapalenia płuc i został zwolniony wraz z końcem leczenia.

"Jestem na zwolnieniu lekarskim, ale w duchu odosobnienia. W tym momencie musimy mówić poważnie. W szpitalu otrzymywałem antybiotyk. Dawka się skończyła i 14-dniowy cykl dobiegł końca (od pierwszych objawów). Więc klinicznie jestem zdrowy. Nie mam żadnych objawów. Tym, co mnie zatrzymało w szpitalu, było zapalenie płuc. Ten rodzaj leczenie, chyba że jesteś bardzo chory, nie odbywa się w szpitalu, ale w moim przypadku było konieczne. Na wszelki wypadek idę do hotelu. To najlepsza rzecz: odpocząć, bez stresu." - powiedział Maurício Gomes de Mattos.

Jak wiadomo, Maurício Gomes de Mattos przebywał w Hiszpanii pod koniec lutego w towarzystwie prezydenta Rodolfo Landima i wiceprezydenta ds. komunikacji i marketingu Gustavo Oliveiry na spotkaniach partnerskich. Jedno ze spotkań odbyło się z prezydentem Realu Madryt, Florentino Pérezem.

Po powrocie z Europy, wiceprezydent poleciał do Kolumbii, gdzie oglądał zwycięski mecz Flamengo przeciwko Junior Barranquilli. Maurício miał kontakt z zawodnikami podczas powrotnego czarterowego lotu do Rio de Janeiro, co spowodowało, iż cała delegacja musiał przejść badania na obecność koronawirusa.

Wszystkie wyniki były negatywne. Nawet ten Jorge Jesus, który z początku wykazywał słabą pozytywność, a kontr-test był niejednoznaczny. Po drugim badaniu wykluczono możliwość zakażania portugalskiego trenera.

  • dodał: MentiX
  • 20.03.2020; 23:59
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Giorgian De Arrascaeta: Flamengo 2:1 Portuguesa

Ocena: 7,0
Zdjęcie tygodnia
Zawodnicy Flamengo cieszą z bramki Arrascaety, która zapewniła zwycięstwo nad Portuguesą.
Video


Bez obecności kibiców, Flamengo wygrało rzutem na taśmę z Portuguesą zdobywając gole w ostatnich minutach.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX