Flamengo.com.pl - polski serwis klubu Flamengo - Opcje w ataku na mecz z Fortalezą

flamengo.com.pl


Opcje w ataku na mecz z Fortalezą
Twitter Flamengo

Flamengo nie będzie mieć do dyspozycji Évertona Cebolinhy i Bruno Henrique w meczu przeciwko Fortalezie, który odbędzie się w nocy z czwartku na piątek na stadionie Maracanã w ramach 16. kolejki Campeonato Brasileiro. Bez startera i jego bezpośredniego zmiennika, Tite musi znaleźć rozwiązanie na lewą stronę ataku Rubro-Negro.

Istnieje co najmniej sześć możliwości w ustawieniu (bazując na ostatnim składzie drużyny). Najbardziej prawdopodobną opcją jest wykorzystanie Lorrana w środku, co przesunęłoby Gérsona na lewe skrzydło. To ustawienie było już stosowane w innych momentach, w tym podczas meczu z Cuiabą po kontuzji Bruno Henrique.

Nową opcją dla Tite będzie Gabriel Barbosa. Napastnik wraca do składu za zgodą zarządu po trzech spotkaniach nieobecności. Gabigol nie rozpoczął meczu jako starter od lutego i starcia przeciwko Volta Redonda w ramach Campeonato Carioca.

Pozostałe możliwości na lewe skrzydło to kilku młodych zawodników z sektora młodzieżowego: Victor Hugo, Matheus Gonçalves i Werton. W meczu z Cuiabą, dwóch ostatnich weszło na boisko w trakcie gry, ale zostali zmienieni przed końcowym gwizdkiem. Na konferencji prasowej Tite wyjaśnił, dlaczego zdjął Lorrana i Wertona, którzy weszli w trakcie meczu. Lorran wszedł na boisko w 37. minucie za Bruno Henrique, podczas gdy Werton został wprowadzony po przerwie. Obaj zeszli w 83. minucie.

Spośród trójki "chłopców z Ninho", Victor Hugo miał najwięcej okazji do gry u Tite. Wystąpił 20 razy, ale tylko trzy razy w wyjściowej jedenastce. Matheus Gonçalves brał udział w siedmiu meczach, zawsze wchodząc z ławki. Werton został powołany przez sztab szkoleniowy tylko na dwa spotkania.

Istnieje również możliwość zmiany formacji i wystawienia Carlinhosa obok Pedro jako dwóch środkowych napastników. Tite będzie miał jeszcze dwie sesje treningowe, aby ustalić skład - we wtorek i środę. Oprócz Bruno Henrique i Évertona Cebolinhy, Flamengo nie może liczyć na Matíasa Viñę, Guillermo Varelę, Nicolása de la Cruza i Giorgiana de Arrascaetę, którzy wraz z reprezentacją Urugwaju rywalizują na Copa América.

  • dodał: MentiX
  • 09.07.2024; 21:33
  • źródło: globoesporte.com
  • foto: Twitter Flamengo
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Gérson: Flamengo 2:1 Bahia

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
David Luiz cieszy się z trafienia, które zapewniło Flamengo wygraną 2:1 nad Bahią.
Video


Pomimo osłabienia, Flamengo walczyło do końca i odniosło zwycięstwo 2:1 nad Bahią.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX