flamengo.com.pl


Udany test przed pierwszym poważnym rywalem

Repertuar, obiektywizm, skuteczność i agresywna postawa od początku do końca. Piłka nożna zwykle nie ma wiele formuły sukcesu, ale jeśli tak, praca domowa Flamengo w Campeonato Carioca była idealna przed niedzielnym Supercopa do Brasil przeciwko Palmeiras na stadionie Mané Garrincha w Brasílii.

Jeśli wygrana 3:0 nad Bangu była już przytłaczająca, ale to dopiero można powiedzieć po 5:1 przeciwko Madureirze. Przewaga Rubro-Negro była tak wysoka, że można nawet dostrzec nieuwagę ustawianiu się przy golu Luiza Paula bezpośrednio z rzutu rożnego. Mengão rozbił Tricolor Suburbano we Volta Redonda, do tego stopnia, że Felipe Lacerda zaliczył kilka dobrych obron, pomimo, iż pięciokrotnie wyciągał piłkę z własnej bramki.

Warto zaznaczyć, że Madureira była niepokonana i walczyła o miejsce w półfinale Campeonato Carioca. Śmiałość przeprowadzonych kontrataków pokazała, że ​​drużyna prowadzona przez Alfredo Sampaio nie chciała skupić się tylko na obronie. Nie było ich jednak wiele, a zobaczyliśmy zespół, którego dosięgła wielkość gry i ofensywny repertuar Flamengo.

Liczby wskazują 73% posiadania piłki, 27 strzałów na bramkę (z czego 19 tylko w pierwszej połowie), 15 strzałów w bramkę i osiem rzutów rożnych. Należy dodać do tego trzy słupki i nieuznanego prawidłowo zdobytego gola przez Gabriela Barbosę. Spotkanie charakteryzowało się uderzeniem lidera rozgrywek stanowych, który nie chciał naciskać na hamulec, aby oszczędzać się, celując w Palmeiras.

Duża część siły ofensywnej była spowodowana ustawieniem volantes. Diego i Gérson grali prawie jak ofensywni pomocnicy, a Éverton Ribeiro i Giorgian De Arrascaeta jako napastnicy. To była czerwono-czarna lawina nad Madureirą, która również miała ciągłe wspomaganie przez Filipe Luísa i Mauricio Islę.

Mówiąc o repertuarze, należy zilustrować, że Flamengo stworzył szanse i strzelił bramki na wszystkie możliwe sposoby. Wydaje się, że dwa tygodnie przygotowań do sezonu dały drużynie oddech i pewność siebie, aby grać jeszcze bardziej dosadnie do ataku.

Kolejną kwestią, która zwraca uwagę, jest to, że pomimo tego, że walczą z rywalem, który bronił się praktycznie całym zespołem, co zmniejsza odstępy, zespół nie marnuje już więcej czasu na zbędne podania. To obiektywny Flamengo, który stara się jak najszybciej skończyć, aby doprowadzić przeciwnika do nokautu.

Starcia z Bangu i Madureirą potwierdziły teorię, co należy zrobić przed Supercopa do Brasil. Pozostaje zdać test przed Palmeiras, aby zagwarantować ocenę 10.

  • dodał: MentiX
  • 06.04.2021; 07:33
  • źródło: globoesporte.com
  • 0 komentarzy
Komentarze (0)

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Zawodnik meczu

Giorgian De Arrascaeta: Flamengo 2:1 Internacional

Ocena: 8,0
Zdjęcie tygodnia
Mistrzowstwo na wyciągnięcie ręki, Flamengo wygrywa z Internacionalem i zostało liderem.
Video


Na kolejkę przed końcem Brasileirão, Flamengo obejmuje prowadzenie w tabeli i jest blisko mistrzostwa.
Copyright by Flamengo.com.pl © 2008 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone (All Rights Reserved).
The trade names and marks FLAMENGO and Shield Device are the exclusive property of Clube de Regatas do Flamengo, Rio de Janeiro, Brazil.
Projekt: MentiX