Alex Sandro: Świetna okazja

Rozmiar tekstu: A A A

Pierwsze Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA w nowym formacie, z 32 drużynami na wzór Mistrzostw Świata, zbliżają się wielkimi krokami. Wielu zawodników, którzy wezmą udział w turnieju, już teraz zaczyna wyobrażać sobie doświadczenie, jakie ich czeka między czerwcem a lipcem w Stanach Zjednoczonych. Nawet ci, którzy przez lata grali w Europie, nie są wyjątkiem.

Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!

W rozmowie z FIFA, Alex Sandro podkreślił wartość turnieju jako testu siły, odnosząc się do częstych porównań jakości piłki nożnej między klubami z Brazylii i Ameryki Południowej a europejskimi. Zawodnik Flamengo zaznaczył również, że wszyscy są bardzo zmotywowani do udziału w tym wydarzeniu.

"Wszyscy są niezwykle podekscytowani tym momentem. Myślę, że wielu zawodników jeszcze nie miało okazji zmierzyć się z wielkimi drużynami, zwłaszcza europejskimi. To będzie dla nich świetna okazja, by poczuć tę atmosferę. Często w Brazylii porównuje się poziom piłki nożnej w kraju, w Ameryce Południowej i w Europie. Ten turniej pozwoli nam to naprawdę zweryfikować." - powiedział Alex Sandro.

Flamengo zmierzy się z Chelsea 20 czerwca w Filadelfii w drugiej kolejce fazy grupowej (Grupa D).

"Moje oczekiwania są ogromne. Wiemy, że do tego meczu wydarzy się jeszcze wiele rzeczy. Już teraz jednak przygotowujemy się mentalnie, ponieważ będzie to zupełnie inny mecz od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Zanim pomyślimy o Chelsea, musimy skupić się na naszej drużynie. Flamengo zawsze przystępuje do rozgrywek z zamiarem osiągnięcia najlepszego wyniku i walki o mistrzostwo. Damy z siebie wszystko i zobaczymy, jak daleko uda nam się zajść." - dodał.

Mecz odbędzie się na Lincoln Financial Field, stadionie, na którym Alex Sandro miał już okazję grać podczas przedsezonowych przygotowań z Juventusem. Lewy obrońca pochwalił obiekt i zaprosił kibiców Philadelphia Eagles, drużyny futbolu amerykańskiego, do wspierania Flamengo.

"To historyczny stadion. Mam nadzieję, że trybuny będą wypełnione kibicami, co stworzy niesamowitą atmosferę. To będzie wspaniałe widowisko. Liczę, że fani Eagles przyjdą nas wspierać i dołączą do nas. Nação (kibice Flamengo) czeka na was z otwartymi ramionami i liczymy na wasze wsparcie." - zakończył.

Oprócz Flamengo do Klubowych Mistrzostw Świata zakwalifikowały się również inne południowoamerykańskie drużyny: Botafogo, Fluminense, Palmeiras, River Plate i Boca Juniors.

iconautor: MentiX

icon 19.03.2025

icon19:18

iconźródło: globoesporte.com

iconfoto: Twitter Flamengo











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy