Arrascaeta i Isla odbędą zawieszenie podczas meczów dla reprezentacji
Chilijczyk Maurício Isla i Urugwajczyk Giorgian De Arrascaeta w niedzielnym wygranym 3:0 meczu z Athletico Paranaense otrzymali po trzeciej żółtej kartce i będą pauzować w następnej kolejce Brasileirão, w której Flamengo zmierzy się z Red Bull Bragantino na stadionie Nabi Abi Chedid.
Obaj i tak byliby niedostępni dla trenera Renato Gaúcho, ponieważ zostali powołani do swoich reprezentacji na spotkania eliminacyjne do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Katarze. Oprócz nich Flamengo nie będzie miał Évertona Ribeiro i Gabriela Barbosy, którzy zostali powołani do kadry Brazylii na mecze z Wenezuelą, Kolumbią i Urugwajem, które odbędą się między 7, a 14 października.