Braz i Gabriel Batista także z koronawirusem
Bramkarz Gabriel Batista i wiceprezydent ds. piłki nożnej Marcos Braz uzyskali pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Oznacza to, że obaj zwiększają liczbę zarażonych we Flamengo, po tygodniu, który delegacja klubu spędziła w Ekwadorze w związku z meczami z Independiente del Valle i Barceloną SC w ramach Copa Libertadores.
Ze względu na dużą liczbę przypadków COVID-19, Rubro-Negro zwróciło się z wnioskiem do Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CBF) o zmianę terminu meczu z Palmeiras, który zaplanowano na niedzielę w São Paulo. Zespół paulista nie zgadza się z tą prośbą.
Braz wylądował w Rio de Janeiro w środę rano i udał się prosto do kliniki w Południowej Strefie, aby przeprowadzić serię testów. Lekarze wskazali tydzień kwarantanny, stwierdzili, że wirus był w jego ciele od około tygodnia.
Flamengo spodziewa się nowych pozytywnych wyników na obecność koronawirusa, po testach, które przeprowadzono drużynie jeszcze na lotnisku Galeão.
Pełna lista osób, które uzyskały pozytywny wynik po pobycie w Ekwadorze: Bruno Henrique, Mauricio Isla, Diego, Filipe Luís, Michael, Matheuzinho, Vitinho, Gabriel Batista, Marcio Tannure (szef sztabu medycznego), Juan (pracownik klubu), Marcos Braz (wiceprezydent ds. piłki nożnej).