Bruno Henrique blisko wyprzedzenia Guerrero

Rozmiar tekstu: A A A

W czwartkowy powróciły wieczór rozgrywki piłkarskie w Rio de Janeiro. Spotkanie pomiędzy Bangu i Flamengo oznaczało wznowienie futbolu w Brazylii, a także w Ameryce Łacińskiej, który był sparaliżowany przez ponad trzy miesiące z powodu ogólnoświatowej pandemii koronawirusa. Bramki Giorgiana De Arrascaety, Bruno Henrique i Pedro Rocha zapewniły Mais Querido triumf, który dała awans do półfinału Taça Rio.

Po pokonaniu bramkarza Matheus Inácio, Bruno Henrique jest bardzo blisko zrównania się z Paolo Guerrero w ilości bramek zdobytych w koszulce Mengão. Wychowanek Cruzeiro trafił do klubu z Gávea w styczniu 2019 r.oku, a więc nieco ponad rok, zdobył 41 bramek w 71 rozegranych meczach. Natomiast peruwiański atakujący, który występował dla Flamengo przez trzy lata, wystąpił w 112 spotkaniach, w którym zdobył 43 goli. Innymi słowy, napastnikowi prowadzonemu przez Jorge Jezusa brakuje trzech trafień, aby wyprzedzić Guerrero.

Jeśli pod względem bramek, Bruno Henrique jest blisko wyprzedzenia Peruwiańczyka, to jeśli chodzi o zdobyte tytuły, już wyprzedza obecnego piłkarza Internacionalu. To dlatego, że koszula ten pierwszy już zdobył Campeoanto Carioca, Campeoanto Brasileiro, Copa Libertadores w zeszłym roku oraz Supercopa do Brasil, Taça Guanabara i Recopa Sudamericana. Z kolei Paolo Guerrer wygrał tylko Campeoanto Carioca w 2017 roku.

iconautor: MentiX

icon 20.06.2020

icon13:14

iconźródło: flaresenha.com

iconfoto: flamengo.com.br











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy