Bruno Henrique już ma więcej bramek niż Guerrero

Rozmiar tekstu: A A A

Pomimo wielu osłabień z powodu wewnętrznej epidemii COVID-19, Flamengo rozegrało dobre spotkanie i bez większej trudności wygrało 4:0 z Independiente del Valle. Wyleczony z kontuzji i koronawirusa, Bruno Henrique wrócił na boisko i strzelił dwa z czterech goli dla Rubro-Negro.

Po tym jak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, Bruno Henrique wyprzedził Paolo Guerrero pod względem zdobytych goli w barwach klubu z Gávea. Napastnik trafił do Mengão na początku 2019 roku i po nieco roku gry w barwach Mais Querido na swoim koncie ma 45 bramek w 83 rozegranych meczach. Z drugiej strony, Peruwiańczyk, który przebywał we Flamengo przez nieco ponad trzy lata, w 112 meczach zdołał strzelić 43 gole.

Ponadto Bruno Henrique zrównał się z Hernane, stając się szóstym najlepszym strzelcem Rubro-Negro w tym stuleciu. W tym "rankingu", atakujący ustępuje tylko Renato Abreu, Gabrielowi Barbosie, Vágnerpwi Love, Obinie i Léo Mourze. W najbliższą niedzielę w konfrontacji przeciwko Athletico Paranaense, zawodnik będzie miał okazję jeszcze bardziej zwiększyć dystans do Guerrero i Brocadora.

iconautor: MentiX

icon 01.10.2020

icon20:28

iconźródło: flaresenha.com

iconfoto: flamengo.com.br











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy