Carlinhos padł ofiarą rasistowskich obelg

Rozmiar tekstu: A A A

W oficjalnym oświadczeniu wydanym w niedzielny wieczór, Flamengo poinformowało, że Carlinhos, który otrzymał czerwoną kartkę na początku drugiej połowy przegranego meczu 2:3 z Grêmio, padł ofiarą rasistowskich obelg.

Według klubu, Carlinhos twierdził, że słyszał imitacje dźwięków przypominających odgłosy małp. Ponadto Flamengo podało, że na nagraniu opublikowanym przez dziennik "Lance!" wyraźnie słychać, jak ktoś wypowiada słowo "małpa". Oto treść oświadczenia Flamengo:

"Clube de Regatas do Flamengo informuje, że zawodnik Carlinhos został obrażony na tle rasowym, gdy opuszczał boisko po otrzymaniu czerwonej kartki w niedzielnym meczu z Grêmio w Porto Alegre.

Zawodnik twierdzi, że słyszał imitacje dźwięków przypominających odgłosy małp, a na nagraniu z materiału opublikowanego przez "Lance!" wyraźnie słychać, jak ktoś wypowiada słowo "małpa".

Flamengo w pełni wspiera zawodnika, potępia to, co się wydarzyło, i oczekuje oficjalnego stanowiska CBF."

iconautor: MentiX

icon 23.09.2024

icon05:55

iconźródło: globoesporte.com

iconfoto: Twitter Flamengo











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy