Ceni stawia na duet Gustavo Henrique i Léo Pereira

Rozmiar tekstu: A A A

Słabość systemu obronnego stała się największym problemem Flamengo podczas pracy Domèneca Torrenta. Hiszpan testował wiele duetów środkowych defensorów, ale żaden z nich nie utrzymał się na dłuższą metę. Zatrudniony w celu zastąpienia Dome, Rogério Ceni wybrał inną strategię i określił, kto będzie parą środkowych obrońców na początku jego pracy w Rubro-Negro: Gustavo Henrique i Léo Pereira, czyli dwaj najbardziej krytykowani przez kibiców.

Obaj zostali zakontraktowani przez Flamengo na początku tego roku i utworzyli dwójkę środkowych obrońców w dwóch dotychczasowych meczach Rogério Ceniego u steru Mengão: w przegranej 1:2 z São Paulo i remisie 1:1 z Atlético Goianiense. Teraz powinni wystąpić także w rewanżowym ćwierćfinałowym spotkaniu Copa do Brasil z Tricolor Paulista, który odbędzie się w środę.

Wybór ten niewątpliwie wynika z dwóch głównych czynników. Po pierwsze, nieobecność Rodrigo Caio, niekwestionowanego startera, który nie grał od 22 września z powodu problemów fizycznych. Drugie to doświadczenia Gustavo Henrique i Léo Pereiry na tle innych opcji w zespole: Natana, Matheusa Thulera i Gabriela Nogi.

Wszyscy trzej są wychowankami klubu z Gávea i z wyjątkiem Thulera, zostali pośpiesznie włączeni do pierwszego zespołu, aby uzupełnić skład w czasie epidemii COVID-19 we wrześniu tego roku. Chociaż występy młodych defensorów były przyzwoite, to nie są w zespole nawet trzech miesięcy, a to ciąży na głowie Rogério Ceniego.

LICZBY I BRAK ZAUFANIA KIBICÓW

Jeśli z jednej strony obrońcy zdobyli wotum zaufania od nowego trenera, to tego samego nie można powiedzieć o ich relacjach z kibicami. A tę nieufność można wytłumaczyć liczbami. Podczas swojej pracy we Flamengo, Domènec Torrent przetestował osiem różnych duetów środkowych obrońców, a ten z najgorszymi wynikami to właśnie utworzona przez Gustavo Henrique i Léo Pereirę.

Obaj grali razem pięć razy, a Flamengo odniosło jedno zwycięstwo, jeden remis i trzy porażki. W tych pięciu meczach, Rubro-Negro stracili dziewięć bramek (średnio 1,8 na mecz). Poniżej te spotkania:

1. Atlético-GO 3 x 0 Flamengo - 2. kolejka Brasileirão

2. Ceará 2 x 0 Flamengo - 10. kolejka Brasileirão

3. Vasco da Gama 1 x 2 Flamengo - 15. kolejka  Brasileirão

4. Flamengo 1 x 2 São Paulo - 1/8 Copa do Brasil

5. Flamengo 1 x 1 Atlético-GO - 21. kolejka Brasileirão

iconautor: MentiX

icon 17.11.2020

icon12:56

iconźródło: lance.com.br

iconfoto: flamengo.com.br











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy