David Luiz trenuje z grupą i powinien zagrać z Altos
Po opuszczeniu czwartkowego meczu Flamengo z Universidad Católica w ramach 3. kolejki fazy grupowej Copa Libertadores, David Luiz trenował z zespołem podczas piątkowej sesji treningowej. Doświadczony defensor został oszczędzony w sobotnim spotkaniu przeciwko Athletico Paranaense (pozostał na ławce rezerwowej) i nie był do dyspozycji trenera Paulo Sousy w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Ameryce Południowej, ponieważ dostał zgodę od władz, aby rozwiązać kwestie osobiste.
Następny mecz Flamengo będzie przeciwko Altos w trzeciej rundzie Copa do Brasil. Poniewż David Luiz trenował normalnie z drużyną, oczekuje się, że wystąpi przeciwko drużynie z Piauí.
Ayrton Lucas i Rodrigo Caio również trenowali z zespołem. Lewy obrońca może wkrótce zadebiutować w koszulce Flamengo - skręcił lewą kostkę, gdy jeszcze był zawodnikiem Lokomotiwu Moskwa. Z kolei środkowy defensor kontynuuje wzmocnienie mięśni - jako uzupełnienie - aby rozegrać swój pierwszy mecz w tym sezonie.
Z kolei Matheuzinho kontynuować ćwiczenia z trenerem od przygotowania fizycznego Lluís Salą. Nadal w okresie przejściowym, oczekuje się, że wkrótce będzie w pełni trenował z graczami dostępnymi dla Paulo Sousy.
Vitinho, Gustavo Henrique, Fabrício Bruno i Matheus França to inni, którzy wracają do zdrowia, ale na mniej zaawansowanych etapach.