Dobry atak zaczyna się od obrony
Stare piłkarskie powiedzenie, że "dobra obrona zaczyna się od ataku", w przypadku Flamengo ma niemal odwrotne znaczenie. W drużynie Filipe Luísa można powiedzieć, że dobry atak zaczyna się od obrony.
Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!
Bramki Léo Pereiry i Danilo, które zapewniły zwycięstwo 2:0 nad Pyramids i awans do finału Copa Intercontinental, potwierdzają tę tezę.
Biorąc pod uwagę gole strzelone przez obrońców od 2019 roku, kiedy Rubro-Negro zaczęli inwestować i weszli na wyższy poziom w walce o tytuły, obecny sezon jest najbardziej bramkostrzelnym w wykonaniu defensorów. Nawet w 2020 roku, gdy czterech różnych obrońców wpisało się na listę strzelców, liczba goli w tym sezonie jest najwyższa.
Léo Pereira prowadzi w klasyfikacji strzelców wśród obrońców z sześcioma golami, za nim plasuje się Danilo z pięcioma, a Léo Ortiz zdobył cztery bramki. Łącznie strzelono jak dotąd 15 goli.
• Léo Pereira: 6 goli
• Danilo: 5 goli i 2 asysty
• Léo Ortiz: 4 gole i 2 asysty
Na przykład w 2019 roku strzelono łącznie osiem goli, ale tylko przez duet Pablo Marí i Rodrigo Caio. Hiszpan zdobył trzy, natomiast Brazylijczyk był najlepszym strzelcem z pięcioma trafieniami.
Co ciekawe, Rodrigo Caio jest częścią sztabu Filipe Luísa i odpowiada za trening stałych fragmentów gry, odgrywając kluczową rolę od momentu przyjścia do klubu. Akcja, po której padł zwycięski gol w finale Copa Libertadores, została przygotowana przez asystenta trenera i przekazana Danilo w dniu finału z Palmeiras.
W zeszłym sezonie jedynym obrońcą, który wpisywał się na listę strzelców, był Léo Pereira: zdobył cztery bramki.
Poniżej zestawienie goli zdobytych przez obrońców Flamengo w ostatnich sezonach:
• 2019 - 8 goli: Rodrigo Caio (5), Pablo Marí (3)
• 2020 - 6 goli: Gustavo Henrique (3), Léo Pereira (1), Natan (1), Matheus Thuler (1)
• 2021 - 5 goli: Gustavo Henrique (3), Rodrigo Caio (1), Bruno Viana (1)
• 2022 - 6 goli: Gustavo Henrique (2), Fabrício Bruno (2), Léo Pereira (2)
• 2023 - 3 goli: Fabrício Bruno (3)
• 2024 - 4 goli: Léo Pereira (4)
• 2025 - 15 goli: Léo Pereira (6), Danilo (5), Léo Ortiz (4)