Filipe Luís będzie miał do dyspozycji niemal kompletny skład

Rozmiar tekstu: A A A

Triumfator Copa Libertadores, Flamengo zadebiutuje w środę w Copa Intercontinental przeciwko Cruz Azul na Ahmed bin Ali Stadium w Ar-Rajjan. Trener Filipe Luís będzie miał do dyspozycji niemal pełną siłę zespołu na spotkanie, w którym stawką jest trofeum Derby Ameryk oraz awans do półfinału, gdzie już czeka Pyramids.

Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!

Flamengo powinno wystawić większość zawodników, którzy pokonali Palmeiras w finale Copa Libertadores, jednak w obronie panuje rywalizacja. Léo Ortiz, który był podstawowym zawodnikiem przez większą część sezonu, był dostępny w ostatnich meczach, ale Danilo utrzymał miejsce w składzie. Teraz Filipe Luís będzie musiał zdecydować, kto zagra od początku.

Złą wiadomością jest to, że Pedro wciąż nie jest gotowy do gry. Napastnik liczy na występ jeszcze w tym sezonie, ale nie jest w pełni wyleczony po kontuzji mięśnia w lewej nodze. Ma niewielkie szanse na występ w Copa Intercontinental, jeśli Flamengo awansuje.

Prawdopodobny skład Flamengo w meczu z Cruz Azul: Rossi; Varela, Danilo (Léo Ortiz), Léo Pereira, Alex Sandro; Pulgar, Jorginho, Arrascaeta; Carrascal, Bruno Henrique, Samuel Lino.

Flamengo zdołało oszczędzić główny skład w ostatniej kolejce Campeonato Brasileiro i wcześniej wyruszyło do Kataru, gdzie dotarło w niedzielę. Przed debiutem w Copa Intercontinental odbyły się cztery treningi.

iconautor: MentiX

icon 09.12.2025

icon21:26

iconźródło: globoesporte.com

iconfoto: X Flamengo











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy