Flamengo czeka intensywny początek 2026 roku
Ledwie zakończył się 2025 rok, a Flamengo już myśli o przygotowaniach do nowego sezonu. Po roku, w którym rozegrano 78 spotkań i zdobyto cztery trofea, Rubro-Negro rozpoczną 2026 w podobnym rytmie. Podopiecznych trenera Filipe Luísa czeka intensywna seria meczów bez wolnych tygodni od 11 stycznia do 1 marca. W tym okresie rozegrane zostaną dwa dwumecze o trofea: Supercopa do Brasil oraz Recopa Sudamericana, a łącznie Flamengo weźmie udział w czterech rozgrywkach (listę uzupełniają Campeonato Carioca i Campeonato Brasileiro).
Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!
Decyzja dotycząca meczu otwarcia pierwszego zespołu nie została jeszcze podjęta. W trzech pierwszych spotkaniach rozgrywek stanowych na boisko ma wyjść drużyna alternatywna. Możliwe, że spotkaniem oznaczającym powrót podstawowych zawodników będzie mecz z Vasco, pierwszy klasyk w tym roku, rozegrany dziewięć dni po pełnym wznowieniu treningów podopiecznych trenera Filipe Luísa. Jeśli ten scenariusz się potwierdzi i Flamengo awansuje do półfinałów Campeonato Carioca, seria obejmie 12 meczów w ciągu 40 dni.
Ponadto jedno spotkanie będzie musiało zostać przełożone: mecz z Mirassol, zaplanowany w ramach 4. kolejki Campeonato Brasileiro, został wyznaczony na dzień poprzedzający rewanż Recopa Sudamericana z Lanús. Mimo tego maratonu terminarz nie przewiduje dalekich podróży, najdłuższa trasa prowadzi do Buenos Aires i obejmuje lot trwający około trzech godzin.
Pierwszy zespół wznowi treningi w Ninho do Urubu w najbliższy poniedziałek, 12 stycznia, kiedy Filipe Luís rozpocznie okres przygotowawczy. Po kilku latach, w których przygotowania odbywały się w Stanach Zjednoczonych, Flamengo zdecydowało się tym razem na treningi w Rio de Janeiro.
TERMINARZ FLAMENGO
• 21.01 - Flamengo x Vasco - Campeonato Carioca
• 25.01 - Fluminense x Flamengo - Campeonato Carioca
• 28.01 - São Paulo x Flamengo - Campeonato Brasileiro
• 01.02 - Flamengo x Corinthians - Supercopa do Brasil
• 04.02 - Flamengo x Internacional - Campeonato Brasileiro
• 07.02 - Flamengo x Sampaio Corrêa-RJ - Campeonato Carioca
• 11.02 - Vitória x Flamengo - Campeonato Brasileiro
• 14.02 - Campeonato Carioca (ćwierćfinał)
• 19.02 - Lanús x Flamengo - Recopa Sudamericana
• 22.02 - Campeonato Carioca (półfinał - pierwszy mecz)
• 25.02 - Flamengo x Mirassol - Campeonato Brasileiro*
• 26.02 - Flamengo x Lanús - Recopa Sudamericana
• 01.03 - Campeonato Carioca (półfinał - rewanż)
Okres intensywnych spotkań zakończy się wraz z zimowym oknem transferowym, które zamknie się 3 marca. Do tej pory Flamengo nie ogłosiło żadnego transferu na sezon 2026, mimo że osiągnięto już porozumienie w sprawie pozyskania Vitão z Internacionalu. Rubro-Negro planują mieć dwóch zawodników na każdą pozycję, aby sprostać wymagającemu kalendarzowi brazylijskiego futbolu.