Flamengo oferuje 10 mln euro za Arrascaetę
To, co było tylko zainteresowaniem, stało się propozycją. Flamengo sformalizowało ofertę za Giorgiana De Arrascaetę z Cruzeiro. Teraz agent piłkarza przedstawi propozycję Rubro-Negro władzom klubu z Belo Horizonte. Oferowana kwota to 10 mln euro. Początkowe informacje pochodzą od reportera Samuela Venâncio a Rádio Itatiaia.
Z kontraktem do końca 2021 roku, Urugwajczyk ma klauzulę odstępnego w wysokości około 28 mln euro. Jednak karta ofensywnego pomocnika jest podzielona, a Rposa posiada najmniejszą część, około 25%. Połowa karty jest w posiadaniu urugwajskiego Defensoru, a pozostałe 25% do inwestorów.
25-latek wystąpił na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w Rosji, ale jego występ nie był na tyle dobry, aby Cruzeiro mogło go sprzedać do Europy. Flamengo chcą pozyskać Arrascaetę, aby ten zastąpił Lucasa Paquetę, który został sprzedany do Milanu. Ponadto przyszłość Diego, który ma umowę do połowy roku, jest nieokreślona.