Flamengo osiąga bezprecedensowy wyczyn w Libertadores
W nocy z środy na czwartek Flamengo wygrało 4:0 z Aucas w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Copa Libertadores. Dzięki imponującemu zwycięstwu na zapełnionym stadionie Maracanã, Rubro-Negro osiągnęli bezprecedensowy wynik w najważniejszych klubowych rozgrywkach na kontynencie, odnosząc 12 kolejnych zwycięstw na własnym boisku.
Seria 12 zwycięstw z rzędu Flamengo na swoim boisku jest najdłuższą w historii Copa Libertadores. Łącznie Rubro-Negro mają na koncie 23 mecze bez porażki u siebie - 25 jako gospodarz - licząc finały z 2019 i 2022 roku, w których klub z Rio de Janeiro grał w roli gospodarza.
Ostatnia porażka Flamengo na własnym boisku w Copa Libertadores miała miejsce w 2019 roku w starciu z Peñarolem. Wtedy drużynę prowadził jeszcze Abel Braga. W bieżącej edycji Rubro-Negro rozegrali trzy spotkania jako gospodarz i wszystkie wygrali.
Mając na uwadze kontynuację tej zwycięskiej serii, Flamengo czeka na losowanie 1/8 finału, które odbędzie się 5 lipca, aby poznać kolejnego przeciwnika. Jako że Rubro-Negro zajęli drugie miejsce w grupie A, będą gospodarzem pierwszego meczu, a rewanż zagrają na wyjeździe.