Flamengo po raz pierwszy w tym sezonie ma do dyspozycji cały skład
Flamengo po raz pierwszy w tym sezonie ma do dyspozycji cały skład. Ostatnim zawodnikiem, który wrócił, był Pedro. Napastnik wszedł na boisko w miejsce Jorge Carrascala i grał około ośmiu minut. Pedro był nieobecny od 22 października, kiedy doznał złamania prawego przedramienia w meczu z Racingiem w półfinale Copa Libertadores. Podczas procesu rekonwalescencji napastnik doznał jeszcze kontuzji uda, co wydłużyło jego czas poza boiskiem aż do powrotu na murawę.
Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!
Dzięki zdobyciu tytułu w Copa Libertadores i awansowi do Copa Intercontinental napastnik przyspieszył rehabilitację i wrócił do treningów z zespołem w ostatni czwartek. W piątek zakończył zajęcia z drużyną i został dopuszczony do gry przez sztab medyczny.
"Niełatwo być poza grą. Chcesz grać, być na boisku, gdzie czujesz się dobrze. Niestety pojawiły się kontuzje. Dzięki Bogu udało mi się wrócić na czas, aby zagrać w tym ważnym turnieju. Bycie poza zespołem jest trudne, ale byłem pewny, że moi koledzy poradzą sobie na boisku. Zdobyliśmy dwa bardzo ważne tytuły. Miałem kontuzję, która miała potrwać sześć tygodni, a udało mi się wrócić w trzy i pół tygodnia, dużo szybciej niż przewidywano. Jestem wdzięczny, że mogę uczestniczyć w Mundialu, dziękuję departamentowi medycznemu i fizjoterapeutom, którzy pracowali ze mną codziennie, abym był w najlepszej formie." - powiedział napastnik po meczu.
Powrót Pedro daje trenerowi Filipe Luísowi szansę na wystawienie najlepszej możliwej jedenastki w finale Copa Intercontinental przeciwko Paris Saint-Germain. To sytuacja bez precedensu w tym sezonie. Przez cały rok Flamengo zawsze miało przynajmniej jednego zawodnika niezdolnego do gry z powodu kontuzji.
Na przykład Matías Viña był nieobecny od sierpnia 2024 do końca maja. Inni ważni zawodnicy, tacy jak Nicolás de la Cruz, Erick Pulgar, Léo Ortiz i Pedro, również spędzili długie okresy pod opieką Departamentu Medycznego. Ten scenariusz ograniczał możliwości Filipe Luísa w budowaniu zespołu. Erick Pulgar prowadzi w klasyfikacji nieobecności z powodu kontuzji w sezonie, tracąc 25 meczów, a za nim są Alex Sandro, Danilo i Nicolás de la Cruz, każdy z 15 spotkaniami nieobecnymi z powodu urazu.
Mimo że obecnie nie ma kontuzjowanych zawodników, Flamengo nie ma kompletnego składu w Katarze. Rubro-Negro zgłosili 26 zawodników do rywalizacji w Copa Intercontinental. Z przyczyn taktycznych Allan i Matías Viña nie zostali uwzględnieni w składzie na turniej.