Flamengo z największą liczbą powołanych zawodników

Rozmiar tekstu: A A A

Debiutant, trzech zawodników powołanych po raz pierwszy pod wodzą Dorivala Júniora oraz zwiększenie liczby graczy występujących w Brazylii, powołanych w tym cyklu dzięki powrotom starych znajomych - Neymara i Danilo. Powołania Dorivala Júniora na mecze z Kolumbią i Argentyną wpłynęły na analizę list powołanych od czasu Mistrzostw Świata w Katarze. Obecnie Flamengo jest brazylijskim klubem z największą liczbą powołanych zawodników.

Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!

Z debiutantem Wesleym, Neymarem i Danilo łącznie 35 graczy występujących na krajowej scenie zostało powołanych przez Dorivala Júniora, Fernando Diniza i Ramona Menezesa. To 45% z 77 zawodników, którzy zostali wypróbowani od pierwszej listy w marcu 2023 roku.

Flamengo, jako klub z największą liczbą powołanych na mecze z Kolumbią i Argentyną (czterech), łącznie ma siedmiu zawodników w tym okresie, wyprzedzając Palmeiras z sześcioma. Wesley, Danilo, Fabrício Bruno, Gérson, Ayrton Lucas, Léo Ortiz i Pedro zostali powołani, reprezentując Rubro-Negro, podczas gdy lista Palmeiras obejmuje Wevertona, Murilo, Raphael Veigę, Rony’ego, Estevão i Endricka.

POWOŁANI GRAJĄCY W BRAZYLIJSKICH KLUBACH

• Flamengo: 7 (Wesley, Danilo, Fabrício, Gérson, Ayrton, Léo Ortiz i Pedro)

• Palmeiras: 6 (Weverton, Murilo, Veiga, Rony, Estevão i Endrick)

• Botafogo: 5 (Perri, Adryelson, Luiz Henrique, Igor Jesus i Alex Telles)

• São Paulo: 3 (Rafael, Lucas i Pablo Maia)

• Athletico Paranaense: 3 (Bento, Mycael i Vitor Roque)

• Fluminense: 2 (Nino i André)

• Atlético Mineiro: 2 (Arana i Paulinho)

• Vasco: 2 (Léo Jardim i Andrey)

• Cruzeiro: 2 (William i Matheus Pereira)

• América Mineiro: 1 (Arthur)

• Corinthians: 1 (Yuri Alberto)

• Santos: 1 (Neymar)

Największą gwiazdą jest bez wątpienia Neymar. To pierwszy zawodnik Santosu powołany w tym cyklu, który wraca po prawie półtora roku rehabilitacji kontuzji kolana, odniesionej podczas meczu reprezentacji Brazylii z Urugwajem w październiku 2023 roku w ramach eliminacji.

Z 77 zawodników powołanych w ciągu ostatnich dwóch lat, 54 zostało wybranych przez Dorivala Júniora, w tym 19 z 43 debiutantów. Jeśli Wesley jest jedynym, który nigdy nie założył koszulki Canarinhos, to Matheus Cunha i Joelinton dołączyli do grona tych, którzy po raz pierwszy zostali powołani przez obecnego trenera.

STATYSTYKI POD WODZĄ DORIVALA JÚNIORA

• 14 meczów

• 6 zwycięstw

• 7 remisów

• 1 porażka

• 22 gole strzelone

• 12 goli straconych

• 54 powołanych zawodników

•18 cięć

•19 debiutantów

iconautor: MentiX

icon 07.03.2025

icon19:24

iconźródło: globoesporte.com

iconfoto: globoesporte.com











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy