Flamengo zbliża się do przedłużenia kontraktu z Pulgarem
Flamengo jest bliskie sfinalizowania przedłużenia kontraktu z Erickiem Pulgarem. Zarząd Rubro-Negro uznaje negocjacje za niemal zakończone, a porozumienie powinno wkrótce zostać sformalizowane.
Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!
Defensywny pomocnik początkowo był zdecydowany na powrót do europejskiego futbolu po wygaśnięciu obecnej umowy, która obowiązuje do końca 2025 roku. Jednak zmienił zdanie i powinien podpisać nowy kontrakt na kolejne trzy lata.
"Jestem tutaj bardzo szczęśliwy, podoba mi się styl gry Filipe, który jest bardzo wygodny i łatwy do zaadaptowania. Siła i jedność tej drużyny sprawiają, że czuję się komfortowo i szczęśliwy." - powiedział niedawno Erick Pulgar.
Chilijczyk dołączył do Flamengo w drugiej połowie 2022 roku, lecz początkowo nie miał wielu okazji do gry. W kolejnym sezonie wywalczył sobie miejsce w składzie i obecnie jest kluczowym zawodnikiem środka pola. W sumie rozegrał 107 meczów, zdobył dwa gole i zanotował dziewięć asyst.
Ponadto zdobył już cztery trofea z Flamengo: Copa Libertadores (2022), Copa do Brasil (2022), Campeonato Carioca (2024) oraz Supercopa do Brasil (2025).