Gabriel Barbosa może opuścić mecz z Aucas

Rozmiar tekstu: A A A

Flamengo wygrało 2:0 z Fluminense w pierwszym finałowym meczu Campeonato Carioca. Teraz Rubro-Negro skupiają się na następnym spotkaniu: przeciwko Aucas. Jednak w debiucie w tegorocznej edycji Copa Libertadores trener Vítor Pereira może mieć spore osłabienie. Z powodów fizycznych występ Gabriela Barbosy w starciu, które odbędzie się w nocy z środy na czwartek na stadionie Chillogallo w Quito, stoi pod znakiem zapytania.

Gabi rozpoczął finałowy mecz rozgrywek stanowych na ławce rezerwowych. Nie będąc w 100% formie fizycznej, napastnik jest powodem do uwagi sztabu szkoleniowego. W strefie mieszanej po klasyku Fla-Flu, zawodnik wyjawił, że od Klubowych Mistrzostw Świata, które odbyły się na początku lutego, odczuwa ból mięśnia przywodziciela. W ten sposób obecność Gabriela Barbosy w Quito jest zagrożona.

Przed spotkaniem z Fluminense, Gabriel Barbosa przeszedł profilaktyczne leczenie przywracania równowagi mięśniowej. Leczenie trwało cztery dni, a napastnik znajdował się pod opieką Departamentu Medycznego. Warto przypomnieć, że po Fla-Flu, zawodnik odbył krótkie ćwiczenia fizyczne na murawie stadionu Maracanã.

"Oczywiście, zeszły tydzień trochę na mnie ciążył, bo już od meczu z Al-Ahly miałem problemy z przywodzicielem. Udało mi się zminimalizować ból i lepiej trenować w ciągu tygodnia. Teraz mam jutro i poniedziałek, aby zobaczyć, czy mój ból ustąpi, abym mógł podróżować i pomóc drużynie". - powiedział Gabriel Barbosa po meczu z Fluminense.

"Najpierw muszę powiedzieć, że to fundamentalny, bardzo ważny zawodnik, kapitan. Liczę na niego nawet ze względu na jakość, którą posiada. Ze względu na specyfikę przeciwnika potrzebowaliśmy wertykalności i progresji bez piłki. Miał też kilka dni przerwy z powodu kontuzji. Przez 15 dni dobrze pracowaliśmy nad tym meczem. Dla mnie Cebolinha i Matheus França byli ważni strategicznie. To było to, co zrozumiałem. Rozmowa z Gabim była spokojna, szczera, i liczę na niego w kolejnym meczu". - powiedział Vítor Pereira na konferencji prasowej po zwycięstwie.

iconautor: MentiX

icon 02.04.2023

icon11:18

iconźródło: colunadofla.com

iconfoto: Twitter Flamengo











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy