Gabriel powinien zagrać od początku z Fluminense
Wszyscy razem. Trener Abel Braga powinien zdecydować się po raz pierwszy wystawić wszystkich czterech nowych zawodników Flamengo w wyjściowym składzie. Tendencja jest taka, że kolejka skończyła się dla Gabriela. Podczas ostatnich sesji treningowych, napastnik był testowany w miejsce Fernando Uribe i powinien wystąpić jako starter w sobotnim półfinale Taça Guanabara przeciwko Fluminense na stadionie Maracanã.
Abelão zamknął czwartkową sesję treningową dla mediów i nie dał żadnej wskazówki, co do pierwszej jedenastki, która rozpocznie klasyk Fla-Flu, ale wiadomo, że testował Gabriela.
Napastnik do tej pory rozegrał 226 minut w czterech meczach w koszulce Rubro-Negro: dwa razy w wyjściowym składzie i dwa razy wchodził z ławki rezerwowych. Zawodnik nie strzelił jeszcze bramki, ale był chwalony za zaangażowanie.