Gra na wysokości problemem dla de la Cruza

Rozmiar tekstu: A A A

Nicolás de la Cruz został wycofany z reprezentacji Urugwaju przed meczem z Boliwią w El Alto, które znajduje się na wysokości 4.090 m n.p.m. Pomocnik, który ma problemy z grą na dużych wysokościach, grał już w takich warunkach w koszulce Flamengo w ubiegłym roku, ale może to sprawić kłopoty podczas fazy grupowej Copa Libertadores, gdy Rubro-Negro zmierzą się z LDU.

Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!

Urugwajczyk grał już czterokrotnie na wysokości w swojej karierze. Trzy razy był nieobecny, ale żadna z tych sytuacji nie dotyczyła bezpośrednio efektów, które by odczuwał. Raz był kontuzjowany, innym razem miał złe samopoczucie, a także został oszczędzony razem z większością drużyny.

W 2024 roku Nicolás de la Cruz wystąpił w dwóch meczach przeciwko Bolívarowi w La Paz. Mimo że zgłaszał złe samopoczucie, trener Tite zdecydował się wystawić go w pierwszym składzie. Urugwajczyk nie zaprezentował dobrego poziomu w grze na wysokości przeciwko Bolívarowi. Mimo zaangażowania, popełnił wiele błędnych decyzji w meczu 1/8 finału. W fazie grupowej grał bardziej do przodu i brał udział w akcji przy golu Matíasa Viñy, ale później zniknął z gry i stracił piłkę przy akcji, która zakończyła się zwycięskim golem dla Ekwadorczyków.

NICOLÁS DE LA CRUZ NA WYSOKOŚCI

KLUBY

• Bolívar x Flamengo (2024) - 1/8 finału Libertadores - grał 73 minuty.

• Bolívar x Flamengo (2024) - faza grupowa Copa Libertadores - grał 71 minut.

• Millonarios x Flamengo (2024) - był nieobecny w Bogocie z powodu gorączki i wirusowej infekcji przed podróżą.

• The Strongest x River Plate (2003) - był nieobecny w La Paz, ponieważ dochodził do siebie po zapaleniu błony maziowej i odczuwał bóle po poprzednim meczu.

• LDU x River Plate (2020) - był nieobecny w Quito, ponieważ Marcelo Gallardo oszczędził niemal całą drużynę, myśląc o rywalizacji o tytuł mistrza Argentyny z Boca Juniors.

REPREZENTACJA

• Ekwador x Urugwaj (2023) - Eliminacje - grał 45 minut (wyszedł w przerwie)

• Ekwador x Urugwaj (2020) - Eliminacje - grał 45 minut (wyszedł w przerwie)

Flamengo bacznie obserwuje sytuację Nicolás de la Cruz, mając na uwadze zbliżającą się edycję Copa Libertadores. Rubro-Negro zmierzą się z LDU w Quito 22 kwietnia w trzeciej kolejce fazy grupowej. Mecz odbędzie się pomiędzy klasykiem z Vasco a konfrontacją z Corinthians w ramach Campeonato Brasileiro.

Nicolás de la Cruz jest traktowany z ostrożnością przez Flamengo w trakcie tego sezonu. Po przejściu przez liczne problemy zdrowotne w 2024 roku, piłkarz stosuje rygorystyczną rutynę kontrolowania obciążenia, aby uniknąć powtórzenia problemów zdrowotnych w 2025 roku. Urugwajczyk do tej pory był w pierwszym składzie w sześciu meczach.

Podczas zwolnienia z reprezentacji Urugwaju, dział medyczny Flamengo został poinformowany, że decyzja o wycofaniu nie została podjęta z powodów zdrowotnych. Dlatego pomocnik przyjechał do Rio de Janeiro w poniedziałek, a we wtorek ponownie pojawi się na treningu w Ninho do Urubu.

iconautor: MentiX

icon 25.03.2025

icon14:53

iconźródło: globoesporte.com

iconfoto: Twitter Flamengo











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy