Jorge Jesus przed układanką w ataku
Po wolnym poniedziałku, we wtorek piłkarze Flamengo rozpoczynają przygotowania do czwartkowego spotkania przeciwko Atlético Mineiro na stadionie Maracanã rozgrywanym w ramach 24. kolejki Campeonato Brasileiro. Dzięki dziewięciu zwycięstwom i jednemu remisowi w ostatnich dziesięciu grach, Rubro-Negro są faworytem konfrontacji. Jednak trener Jorge Jesus będzie miał poważne osłabienia i musi przygotować nową "układankę", aby zestawić wyjściową jedenastkę.
Już w niedzielę przeciwko Chapecoense, Mister musiał nieco zmienić wyjściową jedenastkę, ponieważ nie mógł liczyć na dwóch najlepszych strzelców Mengão w tegorocznym Brasileirão: Gabriela Barbosy i Giorgiana De Arrascaety. Pierwszy jest zawieszony za nadmiar żółtych kartek, a drugi jest kontuzjowany.
Przed grą z Galo, portugalski szkoleniowiec stracił kolejną opcję w ataku: Orlando Berrío, który przeciwko Chape wszedł na boisko w drugiej połowie, musiał zejść po zaledwie 30 minutach gry, a koledzy z drużyny musieli mu pomóc zejść z boiska. Niedługo potem zdiagnozowano u Kolumbijczyka zwichnięcie kostki prawej.
W obliczu trzech osłabień, ofensywny kwartet prawdopodobnie utworzą ponownie Éverton Ribeiro, Vitinho, Bruno Henrique i Reinier. Należy pamiętać, że Flamengo będzie miało także zmiany w linii obrony. Podobnie jak Gabriel Barbosa, Rodrigo Caio został powołany do reprezentacji Brazylii na mecze towarzyskie i będzie do dyspozycji Jorge Jesusa dopiero na mecz z przeciwko Fortalezie.