Najlepszy atak rozgrywek kontra najgorsza defensywa
Flamengo zmierzy się w następnej kolejce Campeonato Brasileiro z ostatnim zespołem w tabeli, Américą Mineiro, w sobotę na stadionie Maracanã. W starciu przeciwieństw, Rubro-Negro są obecnie drużyną, która strzeliła najwięcej goli w tym sezonie Brasileirão, podczas gdy przeciwnik jest tą, która straciła najwięcej bramek.
Po dotychczasowych 15 spotkaniach, podopieczni trenera Jorge Sampaoliego strzelili 27 goli, podczas gdy zespół z Belo Horizonte stracił aż 32 bramki. Warto jednak zauważyć, że América Mineiro ma o jeden mecz rozegrany mniej, ponieważ brała udział w Copa Sudamericana i Copa do Brasil, więc jej ligowe starcie zostało przełożone.
Flamengo zdobywa średnio 1,8 gola na mecz, podczas gdy drużyna z Minas Gerais traci 2,2 gole na grę.