Pedro coraz bliżej rekordu Gabriela Barbosy w Libertadores
Pedro ponownie zabłysnął w koszulce Flamengo w Copa Libertadores. Napastnik zdobył dwa gole w wygranym 3:0 meczu z Millonarios na stadionie Maracanã w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej, osiągając tym samym 24 bramki w historii rozgrywek. Zawodnik zbliżył się do rekordu Gabriela Barbosy.
Gabigol, mając na koncie 30 trafień, jest najskuteczniejszym strzelcem w historii Flamengo w Copa Libertadores. Jest także Brazylijczykiem z największą liczbą bramek w tych rozgrywkach, mając łącznie 31 goli (jedną zdobył dla Santosu). Pedro zajmuje drugie miejsce z 24 bramkami. Brakuje mu jednego trafienia, aby zrównać się z Fredem, Palhinhą i Juanem Románem Riquelme oraz wejść do pierwszej dziesiątki najlepszych strzelców wszech czasów tych rozgrywek.
Ponadto Pedro nadal walczy o tytuł króla strzelców w bieżącej edycji Copa Libertadores. Ma na koncie pięć goli, co zrównało go z Paulinho (Atlético Mineiro), Francisco da Costą (Bolívar) i Maxi Silveirą (Peñarol) na drugim miejscu. Júnior Santos z Botafogo prowadzi z dziewięcioma bramkami. Pedro już raz był królem strzelców tych rozgrywek (w 2022 roku, z 12 golami).
Dzięki zwycięstwu Flamengo zapewniło sobie awans do 1/8 finału, zajmując drugie miejsce w Grupie E z 10 punktami. W następnej fazie Rubro-Negro będą walczyć o awans do ćwierćfinału na wyjeździe. Następnego przeciwnika wyłoni losowanie, które odbędzie się 3 czerwca w Luque.