Pewna wygrana
Z rezerwowym składem Flamengo rozgromiło Portuguesę i wygrało aż 5:0 w środę na stadionie Parque do Sabiá w Uberlândii, obejmując tymczasowo prowadzenie w Campeonato Carioca. Wyróżnili się Danilo, który po raz pierwszy wystąpił w podstawowym składzie, Wallace Yan, który został najlepszym strzelcem drużyny, oraz Juninho, który zdobył swoją pierwszą bramkę. Wynik uzupełnili Giorgian de Arrascaeta, Luiz Araújo i Matheus Gonçalves.
Jeśli chcesz wspierać naszą pracę, rozważ wpłatę na platformie BuyCoffee! Twoje wsparcie pomoże nam rozwijać się, dostarczać lepsze treści i angażować się w nowe projekty. Każda wpłata, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie i jest bardzo doceniana. Dziękuję za Twoje wsparcie!
SYTUACJA W TABELI
Dzięki temu wynikowi Flamengo ma na swoim koncie 13 punktów i objęło pierwsze miejsce w tabeli. Volta Redonda, Vasco (również po 13 punktów), Nova Iguaçu (12) i Maricá (11) jeszcze grają w tej kolejce i mogą wyprzedzić Rubro-Negro.
Portuguesa natomiast znajduje się w trudnej sytuacji. Zespół ma tylko sześć punktów i zajmuje przedostatnie miejsce.
PIERWSZA POŁOWA
Pierwsza połowa była dynamiczna na stadionie Parque do Sabiá. Obie drużyny stworzyły sobie klarowne sytuacje strzeleckie, ale Flamengo było skuteczniejsze i objęło prowadzenie. Od początku Rubro-Negro narzucili swoją grę, utrzymując posiadanie piłki i próbując konstruować ataki. Brak zgrania oraz wysoka murawa sprawiały jednak, że tempo gry było wolne, a akcje ofensywne niezbyt płynne.
Portuguesa skutecznie kontratakowała i już na początku Romarinho miał świetną okazję do zdobycia gola. Spotkanie miało momenty spowolnienia, ale także okresy wysokiej intensywności, w których wyróżnili się bramkarze obu drużyn. Matheus Cunha i Douglas Borges popisali się świetnymi interwencjami.
Dla bramkarza Portuguesy to jednak nie wystarczyło. W 36. minucie Giorgian de Arrascaeta oddał mocny strzał po dobitce w polu karnym. Douglas Borges zdołał sparować piłkę na poprzeczkę, ale Juninho był na miejscu i wykorzystał okazję, zdobywając swoją pierwszą bramkę dla Flamengo. Dzięki temu Rubro-Negro schodzili na przerwę z prowadzeniem.
DRUGA POŁOWA
Po przerwie Flamengo potrafiło zamienić dominację w posiadaniu piłki na kolejne gole. Już w 53. minucie Daniel Sales zmarnował świetną okazję, co było zapowiedzią tego, co miało nadejść.
W 57. minucie Luiz Araújo wykorzystał odbitą piłkę i podwyższył wynik na 2:0. Zaledwie minutę później Daniel Sales został sfaulowany w polu karnym, a rzut karny wykonał Giorgian de Arrascaeta w efektowny sposób – „cavadinhą” (delikatnym podcięciem piłki). Co ciekawe, bramkarz Douglas Borges nie poruszył się z miejsca, a mimo to piłka go przelobowała.
Zespół Filipe Luísa nadal wywierał presję, a Daniel Sales ponownie był bliski zdobycia gola, jednak tym razem bramkarz Portuguesy obronił jego mocny strzał z bliska.
Gra zwolniła, a Portuguesa nie była w stanie odpowiedzieć. Obaj trenerzy dokonali licznych zmian, ale to Flamengo wprowadziło zawodników, którzy dali drużynie dodatkowy impuls. W 70. minucie Matheus Gonçalves otrzymał piękne podanie od Giorgiana de Arrascaety i podwyższył wynik na 4:0.
W 87. minucie Wallace Yan ustalił rezultat meczu na 5:0, strzelając w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Było to jego czwarte trafienie w rozgrywkach, dzięki czemu został najlepszym strzelcem drużyny.
PRZEŁAMANIE JUNINHO
W swoim czwartym meczu we Flamengo, Juninho zdobył swoją pierwszą bramkę. Sprowadzony jako środkowy napastnik, początkowo miał trudności z odnalezieniem się pod presją obrońców i rzadko otrzymywał piłkę. Z czasem jednak ofensywa Rubro-Negro zaczęła lepiej funkcjonować, a Juninho wykorzystał okazję w polu karnym, zdobywając ważnego gola.
To trafienie zmieniło przebieg spotkania i pozwoliło Flamengo przejąć całkowitą kontrolę, co ostatecznie doprowadziło do wysokiej wygranej.
PORTUGUESA-RJ 0:5 FLAMENGO - 8. KOLEJKA TAÇA GUANABARA
STADION: Parque do Sabiá w Uberlândii (MG).
ARBITER: Pierry Dias dos Santos.
ASYSTENCI: Júlior César Souza Gaudêncio, Juan Motta Cidri.
CZWARTY ARBITER: José Henrique Fernandes Vieira.
VAR: Rodrigo Carvalhaes de Miranda.
ŻÓŁTE KARTKI: Elicley, Henrique Rocha (POR); Evertton Araújo, Cleiton (FLA).
BRAMKI: 36' Juninho (0:1); 57' Luiz Araújo (0:2); 60' k. Arrascaeta (0:3); 70' Matheus Gonçalves (0:4); 87' Wallace Yan (0:5).
PORTUGUESA-RJ: Douglas Borges; Lucas Mota, Victor Pereira, Thomás Kayck, MV; Henrique Rocha, Willian (67' Hugo Iglesias), João Paulo (67' Joãozinho), Romarinho (72' Clayton); Elicley (72' Alison Matheus), Hélio Paraíba (84' Joazi). TRENER: Douglas Ferreira.
FLAMENGO: Matheus Cunha; Daniel Sales, Danilo, Cleiton, Ayrton Lucas; Evertton Araújo (81' Shola), Allan, Arrascaeta (72' Pablo Lúcio); Éverton Cebolinha (61' Matheus Gonçalves), Luiz Araújo (72' Wallace Yan), Juninho (72' Guilherme Gomes). TRENER: Filipe Luís.