Pierwsza wygrana z zespołem ze strefy G-6

Rozmiar tekstu: A A A

W czwartkowy wieczór na stadionie Garrincha w Brasílii, Flamengo wygrało 2:0 z Palmeiras. Triumf Mais Querido przełamało tabu, które trwało od początku rozgrywek i w końcu pokonało bezpośredniego przeciwnika ze strefy G-6.

To dlatego, że wcześniej, Rubro-Negro nie wygrali jeszcze z żadnym rywalem, którzy zajmują strefę klasyfikacyjną Copa Libertadores. W pierwszej rundzie Brasileirão, Mengão przegrało z São Paulo i Atlético Mineiro oraz zremisowało z Internacionalem, Grêmio i Palmeiras. Teraz, kiedy rozgrywki wkroczyły na ostatnią prostą, zespół prowadzony przez Rogério Ceniego zaczął zmieniać tę sytuację.

Po przełamaniu tego tabu przeciwko Palmeiras, Flamengo będzie musiało przygotować się do walki z trzema z sześciu klubów, które należą do tak zwanej strefy G-6 w ostatnich ośmiu kolejkach. Mengão nadal zagra z Grêmio, Internacionalem i São Paulo. Pozostałymi przeciwnikami będą Athletico Paranaense, Sport, Vasco, Bragantino i Corinthians.

OTO  KALENDARZ POZOSTAŁYCH MECZÓW FLAMENGO

24/01 - Athletico Paranaense x Flamengo

27/01 - Grêmio x Flamengo

02/01 - Sport x Flamengo

02/04 - Flamengo x Vasco

07/02 - Bragantino x Flamengo

02/17 - Flamengo vs Corinthians

21/02 - Flamengo x Internacional

24/02 - São Paulo x Flamengo

Bardziej pewne siebie po dwóch kolejnych zwycięstwach, Flamengo nadal walczy o mistrzowski tytuł. W niedzielę, Mais Querido zmierzy się z Athletico Paranaense na Arena da Baixada w 32. kolejce Brasileirão. Podczas, gdy Fla zajmuje trzecie miejsce w tabeli z 55 punktami, zespół z Kurytybie jest na 12. miejscu z 39 oczkami.

iconautor: MentiX

icon 22.01.2021

icon12:54

iconźródło: colunadofla.com

iconfoto: flamengo.com.br











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy