Po 19 kolejkach Flamengo wypadnie ze strefy G-4

Rozmiar tekstu: A A A

To nieuniknione. Po 19 kolejnych kolejkach Flamengo w ten weekend wypadnie poza strefę G-4 Campeonato Brasileiro, ponieważ Palmeiras i Grêmio zmierzą się ze sobą w piątek na stadionie Allianz Paraque i niezależnie od wyniku, jedna z drużyn wyprzedzi Rubro-Negro na tabeli.

Mengão jest na czwartym miejscu z 49 punktami, czyli tyle samo co Grêmio, które jest na piątej lokacie. Palmeiras jest tuż za nim, na szóstym miejscu z 47 punktami. Dlatego w przypadku remisu Tricolor Gaúcho wyprzedzą Fla, które również opuści strefę G-4 w przypadku zwycięstwa jednego z drużyn. Oznacza to, że nie ma dokąd uciec.

W ten sposób, drużyna prowadzona przez Rogério de Ceni wejdzie na boisko w poniedziałek, kiedy zmierzy się z Goiás w ramach 30. kolejki Campeoanto Brasileiro, jeszcze bardziej naciskana, aby powrócić do strefy bezpośredniego awansu do Copa Libertadores, a później kontynuować walkę o tytuł mistrzowski.

Aby nadać wymiar porażce, Flamengo znajduje się w strefie G-4 od 11. kolejki, kiedy to powróciło po - co ciekawe - zwycięstwie 2:1 nad Goiás, ówczesnym rywalem.

AKTUALNA SYTUACJA W TABELI

Po trzech meczach bez zwycięstwa w Campeoanto Brasileiro, Flamengo ma 49 punkty i dzisiaj wypadnie ze strefy G-4. Jednak strata do lidera São Paulo utrzymuje się na siedmiu punktów. W poniedziałek Rubro-Negro rozpoczną serię pięciu meczów poza Rio de Janeiro przeciwko Goiás na stadionie Serrinha w Goiânii.

iconautor: MentiX

icon 15.01.2021

icon22:20

iconźródło: lancenet.com.br

iconfoto: flamengo.com.br











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy