Sampaoli próbuje podążać drogą Jorge Jesusa i Dorivala Júniora

Rozmiar tekstu: A A A

Nowy trener Flamengo, Jorge Sampaoli zadebiutuje prowadząc zespół Rubro-Negro w meczu przeciwko Ñublense, który odbędzie się w nocy z środy na czwartek na stadionie Maracanã, w ramach drugiej kolejki Copa Libertadores. Argentyńczyk pozytywnie inspiruje się ostatnimi osiągnięciami klubu z Rio de Janeiro w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Ameryce Południowej. W ostatnich dwóch triumfach, Flamengo zmieniał szkoleniowców w trakcie trwania rozgrywek.

W 2019 roku, Rubro-Negro rozpoczęli rywalizację w fazie grupowej pod wodzą Abela Bragi, jednakże później brazylijski trener opuścił zespół. Pierwszy mecz Jorge Jesusa w Copa Libertadores zakończył się bolesną porażką 0:2 z Emelec w Ekwadorze. Jednak w Rio de Janeiro, Flamengo także wygrało 2:0 i awansowało do ćwierćfinału dzięki zwycięstwu w serii rzutów karnych. Następnie klub z Gávea pokonał Internacional, Grêmio i River Plate, zdobywając swoje drugie trofeum w historii.

To samo stało się z Dorivalem Júniorem. Flamengo rozpoczął rozgrywki z Paulo Sousą, a Brazylijczyk zadebiutował zwycięstwem nad Deportes Tolima w 1/8 finału. Aby zdobyć trzeci tytuł, Rubro-Negro pokonał Kolumbijczyków, Corinthians, Vélez, a w finale Athletico Paranaense.

Zmiany na stanowisku trenera Flamengo są powszechne w pierwszej części sezonu. W ostatnich pięciu edycjach Copa Libertadores, Rubro-Negro mieli zawsze więcej niż jednego szkoleniowca prowadzącego drużynę w rozgrywkach. W 2023 roku klub z Rio de Janeiro musi pokonać Ñublense, aby zdobyć swoje pierwsze punkty. W swoim debiucie pod wodzą Vítora Pereiry, Flamengo przegrało 1:2 z Aucas w Ekwadorze.

iconautor: MentiX

icon 19.04.2023

icon15:23

iconźródło: odia.ig.com.br

iconfoto: Twitter Flamengo











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy