System obronny staje się problemem w ostatnich meczach

Rozmiar tekstu: A A A

Po przegranej 1:3 z Olimpią i odpadnięciu z tegorocznej edycji Copa Libertadores już w 1/8 finału, Flamengo skupia się teraz na Campeonato Brasileiro, gdzie wciąż próbuje dogonić liderujące Botafogo, które ma 13 punktów przewagi. Wcześniej chwalona obrona Rubro-Negro stała się problemem w ostatnich dwóch przegranych meczach, przeciwko Cuiabá i Olimpii.

Flamengo, które mogło się pochwalić znakomitą serią spotkań bez porażki przed przegraną w stolicy stanu Mato Grosso, straciło w tym okresie tylko cztery gole w ostatnich 19 rozegranych meczach. Jednak w porażkach z Cuiabą i Olimpią, linia defensywna okazała się nieszczelna i pozwoliła rywalom zdobyć aż sześć bramek (0:3 i 1:3).

W dwóch ostatnich spotkaniach rozegranych przez Rubro-Negro, jedynymi zawodnikami, którzy zagrali w obu konfrontacjach, byli Matheus Cunha, Wesley i David Luiz. . Z powrotem Léo Pereiry, pojawia się pytanie, jak Jorge Sampaoli ustawi linię obrony w niedzielnym ligowym starciu przeciwko São Paulo. Po słabej grze przeciwko Olimpii, jest także wątpliwość co do wyboru lewego obrońcy, między Ayrtonem Lucasem a Filipe Luísem.

iconautor: MentiX

icon 13.08.2023

icon17:43

iconźródło: flaresenha.com

iconfoto: Twitter Flamengo











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy