Trio Flamengo może osiągnąć niespotykany dotąd wyczyn
Gabriel Barbosa nie wpisał się na listę strzelców w niedzielnym wygranym meczu z CSA, pomimo ośmiu prób napastnika. Bruno Henrique, drugi najlepszy strzelec Flamengo w 2019 roku, również nie powiększył swojego dorobku strzeleckiego. Mimo to Rubro-Negro odnieśli kolejne zwycięstwo dzięki trafieniu innego ofensywnego filaru zespołu: Giorgian De Arrascaeta.
Ta wszechstronność ataku drużyny prowadzonej przez Jorge Jesusa, w której różni piłkarze decydują o meczach, jest tak niezwykła, że zmierza w kierunku bezprecedensowego wyczynu w historii Campeonato Brasileiro. Po raz pierwszy jeden zespół może zakończyć rozgrywki z trzema najlepszymi strzelcami.
Dzięki bramce zdobytej w niedzielnym spotkaniu na stadionie Maracanã, Urugwajczyk ma już na swoim koncie 11 bramek w Brasileirão i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ex aequo z Gilberto z Bahii i Wellingtonem Paulistą z Fortalezy. Gabriel Barbosa nadal prowadzi z 19 bramkami, a Bruno Henrique jest drugi z 12 trafieniami.
W historii Brasileirão tylko dwa razy jeden klub miał dwóch najlepszych strzelców: Santos w 1961 roku z Pelé (9 bramek) i Coutinho (6) oraz Vasco w 1984 roku z Roberto Dinamite (16) i Arturzinho (14). Jeśli obecna kampania zakończy się z trzema najlepszymi strzelcami z jednego klubu, będzie to pierwszy raz w historii.
Najlepsi strzelcy Campeonato Brasileiro 2019:
| Lp. |
Zawodnik |
Klub |
Bramki |
| 1. |
Gabriel Barbosa |
Flamengo |
19 |
| 2. |
Bruno Henrique |
Flamengo |
12 |
| 3. |
Giorgian De Arrascaeta |
Flamengo |
11 |
|
Gilberto |
Bahia |
11 |
|
Wellington Paulista |
Fortaleza |
11 |