Vitinho powinien wrócić na Fluminense
Vitinho wraca jako dobra wiadomość, ale duży znak zapytania odnośnie tego, kto jest głównym pytaniem kibiców Flamengo: kiedy będzie dostępny Santos? Bez nowych przypadków kontuzji w trzecim meczu z rzędu, trener Paulo Sousa będzie mógł liczyć na napastnika w niedzielnym klasyku przeciwko Fluminense i to wszystko. Sprawa bramkarza nadal wymaga opieki, a powrót spodziewany jest dopiero za dwa, trzy tygodnie.
Santos już od 20 dni dochodzi do siebie po urazie drugiego stopnia mięśnia przywodziciela i nadal jest w trakcie fizykoterapii. Przewiduje się, że wkrótce rozpocznie treningi fizyczne, ale powrót do ćwiczeń z piłką będzie zależeć od ewolucji podczas pracy przejściowej i całkowitego uwolnienia ruchów opadania. Oczekuje się, że proces potrwa jeszcze co najmniej dwa tygodnie.
Jednocześnie Paulo Sousa jest pod presją w obliczu kolejnych błędów Hugo. Matheus Cunha jest w tej chwili jedyną opcją, podczas gdy Diego Alves wrócił już do treningów na boisku i znajduje się w ostatniej fazie leczenia pubalgii, która dręczyła go od dnia 9 maja.
Vitinho, który nie wszedł na boisko od czasu Fla-Flu w pierwszym finałowym spotkaniu Campeonato Carioca (30 marca), dochodzi do siebie po kontuzji uda, powinien znaleźć się w kadrze meczowej na niedzielne spotkanie przeciwko Tricolor, które zostanie rozegrane na stadionie Maracanã w ramach 8. kolejki Brasileirão.
Wśród innych graczy znajdujących się pod opieką Departamentu Medycznego, Gustavo Henrique wykonuje trening przejściowy po kontuzji mięśnia uda, a Filipe Luís jest bliski zakończenia fizjoterapii z powodu problemów z łydką. Lewy obrońca ćwiczy już na boisku.
Z kolei, Matheus França i Fabrício Bruno nadal kontynuują leczenie w siłowni i fizjoterapię odpowiednio po złamaniu kości strzałkowej i problemach z lewą stopą.